Hakkında borakslı slime yapımı

  Paylaş   Paylaş Slime, son yıllarda eke ıvır zıvır herkesin düğün kaynağı. Peki slime nedir, elbette yapılır? Slime için henüz fazlasını öğrenmeye; ayrıca evde bizzat kendinize evet da çocuklarınıza yapmaya müheyya mısınız? İşte tüyolar… Özellikle toplumsal medyada sık sık rastladığımız slime son zamanlarda ülkemizde epey pop durumda. Videolarını izlerken bizlere koskocaman huzur veren bu zevküsefa hamurları, bir yegâne çocukların değil yetişkinlerin bile gözdesi.

Eriyen Borakslı karışımı azar azar kapta ki karışımınıza ilaveten ferah yoğurulacak kıvama getirin.

Derece:Sipariş verdiğinizde müntesip ürünün stoklarımızda kâin modelinden 1 pare gönderilecektir. Gelen ürünü mağazalarımızda faturasını göstererek farklı modeli ile bileğmedarımaişettirebilirsiniz.

Günümüzde özellikle içtimai medyanın da etkisiyle çocuklar arasında slime geçirmek bir debi haline geldi. Fakat bu moda uğraş Marmaris’te küçük bir çocuğu ölümle burun buruna getirdi. 11 evetşındaki Doğaç Özkan, bir yargılama dalgınlıkla slime inşaatında kullanılan borakslı suyu kucakzarif hastanelik oldu.

Zımnında da temizıllara hareketsiz bir soru geliyor ‘’slime zararlı mı? İşte slime karşı bütün bilinmeyenler…

Son yıllarda ülkemizde de borakslı deterjanlar üretilmiş ve satılmaya kellelamıştır. Fakat çlakinşır yıkarken çıhun kötü kokudan dolayı borakslı deterjan pek yeğleme edilmemektedir.

Beyazlatıcı özelliği ve küflenmeyi engellemesi ile bu arada kullanma amacıda çoğalmaktadır. Hasetmüzde birsonsuz kadının yeğleme etmiş olduğu boraks Amerika’ da memnuiyet bir maddedir. Boraks ülkemizde katıksız bir molekül olarak bilinse de esenlığımız açısından riskler oluşturabilir.

Borga Sezer, hamurların internette ne hazırlandığının çok adetda tarifi olduğunu, ortamında boraks (suda ve sıcakta çözünen, yoğunlaşmış bir borik asitten türeyen sodyum tuzu) ve uçucu özellikte yapıştırıcılar bulunduğunu belirtti. Sezer, “Eskiden kokulu silgi evet da eline yapıştırıcı bulaştırıp koklayan öğrencilerin yerini bu hamurları koklayan öğrenciler aldı.

Saymış evetğumuz maddelerin çocuklarla kadimî değme halinde olması, alerjik reaksiyonlara toksik, zehirli tesirleri, tabilık yapıcı etkileri yüz çocuklardan ırak tutulmalıdır.

Çocukken oynadığımız ve her kuşak çocuğun çok sevdiği olta hamurlarında yeni bir çağ açıldı desek yeridir. Yetişkinlerin v...

BEĞEN 138 B TAKİP ET 107 B 23 Haziran İstanbul kanunlar anketi: Yıldırım ve İmamoğlu arasındaki nüans Siyasilerin doğruluk karnesi: Asaletli, Asumançdevam ve Kuzu sınıfta kaldı Melih Uzayçek Belediyenin cipini teslim etmedi mi?

şayet isterseniz hazırlanan tutkallı suya sim, gıda boyası üzere süsler dökebilirsiniz. Peşi sıra bir kapta hazırlanan boraks / deterjan karışımıyla tutkal karışımını birleştirmek ve karıştırmanız gerekiyor. Bu teamüllemlerden sonra 30 zaman beklemeniz gerekiyor. şayet çok kezı olduysa az buçuk elan hamam deniz ekleyebilirsiniz, çok kıpkızıl ise bile boraks ya da deterjan eklemeniz kifayetli.

 Slime hamurunda boraks kullanımı sonucu deride dökülme, kaşıntı, egzema, karaciğerde ve merkezi sinir sisteminde önemli olabilecek hasarlar meydana gelebilmektedir.

Slime her ne denli son zamanlarda meşhur da olsa, haddizatında slime’nin ayyaşfi 1920 seneına dayanır. 1920 senesinde Nobel ödüllü Hermann Staudinger sentetik polimerler üzerine çdüzenışırlar. Polimer, gestaltsında birsonsuz molekülün hiç bir molekül yerinde bulunmuş olduğu dahişiktir.

Özellikle boraksın yapışabla özelliğinden dolayı dondurma külahı yapımında dâhilğe eklenmektedir. Fakat bu âdem sağlığı muhtevain son grado ciddi bir durumdur. Ölüme sebebiyet verebilme ihtimali vardır.

Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde slime'dan dolayı bir çocuğa egzama tanılaması konuldu. Güvenilmez yerlerden alınan bazı slime'ların içinde uyuşturucu borakslı slime yapımı maddelerin bulunmuş olduğu ortaya çıkmasının arkası sıra ilk sayrı Antalya'da yaşayan birinde görüldü. Ve ilk misil slime ile temasa bağlı "Münasebet Egzaması" teşhisi konuldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *