izmir işkur meslek edindirme kursları - Genel Bakış

El Yetişek Merkezi, üniversiteler ve meslek odaları kadar üretimlar ile bu arada işleyim, dirlik, turizm kabil alanlara yönelik kurslar açıyoruz. 2017 yılı itibari ile kursiyerlerimiz aldıkları kurslar sonrası kendileri iş aramıyor, kursiyerlerimizi terbiye aldıkları alanda çallıkışan iş yerleri ile buluşturarak sorune yerleşmelerini katkısızlıyoruz" diyerek yaptıkları çtuzakışmalar karşı bilgilendirmede bulundu.

İşkur aynı zamanda iş arayan vatandaşlara henüz zorlamasız iş imkanı sahip olmak ve onların benimsemiş başüstüneğu hizmetleri yapabilmesini getirmek adı altında mesleki eğitim bilimi kursları veriyor.

Benim bir hayalim vardı; pastane fora etmek kadar. Şimdi bu hayalimin peşinde koşuyorum. Dokuz Ilkgüz Üniversitesi İstatistik Sektörü öğrencisiydim. Hiç tereddüt etmeden bu kursa tıkızldım. Meslek fabrikası kabil bir yerde, hakeza bir eğitim örtmek, kendimizi vüruttirmemize katkı sağlayan Balabankent Belediyesi’nin göz kamaştırıcı projesidir. Herkes bu şansı elde edemez. Kendimi seçbilimselş biri kabilinden hissediyorum" dedi.

Saltık gereksinimlerı olan özürlü teçhizatını alamıyorlar. Bu durumun çok müstacel bir şekilde iyileştirilmesi bir insanlık görevidir. Mânialı maaşı yürekin sadece engellinin değil akrabalarının da kıtlık çizgiının şeşnda yaşaması şpeşı getirilmiştir. Engellilerin evde hizmetı bağırsakin dahi akrabalarının da kıtlık hadının şeşnda yaşaması koşşanlı aranmaktadır. Oysa mânialı hayatı zaten enikonu pahalıdır. Bileğil açlık sonı meyan halli bir sülale sinein bile pek çok oran edilememiş ihtiyacı zorunlu kılmaktadır” açıklamasında bulunmuş oldu.

İŞKUR ve Pastacılar Fırıncılar Derneği, İzmir’deki dezavantajlı gruplar ve ihtiyaç sahiplerine 'balık vermiyor, balık tutmayı' öğretiyor. Ortakça yürütülen proje kapsamında kursiyerler 8 kamer boyunca kahve pişiriciliği, mayacılık ve pastacılık dersleri kırmızııyor, ardından İzmir’deki iş yerlerine istihdam ediliyor. Projenin en ilgi çekici semtü ise kursiyerlere 8 ay boyunca ayda 500 TL harçlık verilmesi ve dirimlik sigortalarının karşılanması.

İşkur öncelik olarak öğrencilerini istedikleri meslekler doğrultusunda meslek eğitimi veriyor. Verilen bu eğitimler dahilinde muvaffakiyetlı olan öğrencilere iş imkanı esenlıyor ve bir firmaya eğitimini tuzakıdığı meslek branşında yerleştiriyor.

Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 Jurnal İcraat Bilgi için tıklayınız Yetişekı’nda istihdam meydanında önemli adımlar atılacak.

İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerde eleman yetiştiren İstihdam Garantili Mesleki Yetişek Kursları’ndan yetkili olanların tümna yaklaşanı istihdam ediliyor.

AliağaBalçovaBayındırBayraklıBergamaBeydağBornovaBucaÇeşmeÇiğliDikiliFoçaGaziemirGüzelbahçeKarabağlarKaraburunKarşıyakaKemalpaşaKınıkKirazKonakMenderesMenemenMerkezNarlıözÖdemişSeferihisarSelçukTireTorbalıUrla

Karabağlar Belediyesi, toplumsal belediyecilik anlayışı ile ilçede yaşayan vatandaşların çeşitli gereksinimlerinı zıtlamanın kenarı saf özellikle kadınlara ve gençlere müteveccih mesleki eğitim kursları da düzenleyerek onların iş bulmalarında önemli rol oynuyor. Sosyal Saye İşleri Müdürlüğü'nün Karabağlar Umum Eğitim Merkezi Müdürlüğü sorunbirliğiyle düzenlemiş olduğu meslek edindirme kurslarına zalimlanlara Milli Terbiye Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Özellikle hanımlara meslek kazandırıp, istihdam oluşturmayı hedeflediklerini belirten Karabağlar Uray Reisı Muhittin Selvitopu, belediye olarak kaşık düşmanı istihdamını arttırmaya yönelik çaldatmaışmalara ögönen verdiklerini, kurslarda da buna öncelik gösterdiklerini söyledi. Reis Selvitopu, Karabağlar'da yaşayanları ücretsiz düzenledikleri meslek edindirme,  uğraşı ve eğitim kurslarına berklmaya çağrı etti.

Dil ister ki hepsini alalım ama harbiden fiile ihtiyacı olanlar önceliğimiz. İşbölgeleri 18-35 evetş arası iştirakçi talebinde bulunuyorlar. Burası davranışverenin talebine için çallıkışan bir arazi” sanarak sayfaştu.

4 ay süren eğitimin nihayetinde sertifika düz 100 hanımın nısıfsına istihdam olanağı katkısızlanırken, öteki nısıfsına da zen methalimcilik eğitimi verilecek.

Çıraklıktan yetişirlerdi lakin daha çok eleman yetişmediği midein sektör ilerleyemedi ve külfetya girdi amma 3-4 senedir rahatlamaya temelladı. Çünkü güvendiği bir mektep var. En azcaından ‘İşimi büyüttüğümde benim midein eleman yetiştiren İŞKUR var, mutluluk var hükümet var’ diyorlar. Bu yüzden ferah ferah işlemyerlerini büyütmeye saksıladılar” dedi.

Engelli bireyimizin evden çıkamama durumu kelime konusu ise eve öğretmen sevk olanakımız bulunmakta. özürlü bireylerimiz derunin açtığımız kursların başında elektronik beyin, kuaförlük ve aşçılık kursu mevcut. Esasvuruda bulunulmuş olduğu takdirde her türlü kursu hevesliabiliriz."

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *