Temel İlkeleri bursada gezilecek doğal yerler

Saika Bayezid tarafından, Niğbolu Zaferi sonrasında 1396 senesinde yaptırılan ve 1399- 1400 yıllarında prodüksiyonı tamamlanan Yüce Cami, günümüzde şehrin merkezi durumundaki Mustafa Kemal Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Dikdörtgen bir plana mevla olan 20 kubbeli Yüce Camii aynı zamanda Er çağ Osmanlı Mimarisi, çok kubbeli camileri ortada en kebir ve en görkemliı olma özelliğine de sahiptir.

Vadi içinde, meyyal bir sahada, 4,5-5m x 10m ebadında taş duvar ortasına açılmış niş ile ön kısmında bir havuz bulunur. Çevresinden çısoy sıcak... Read more

31 dükkan ve bir mescitten oluşan tonozlu kagir gestaltlı güreşçi köprüsünün asıl taşıyıcı tonozunun her dü yanında birer pare depo (dam) bulunur.

Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Cumalıkızık, Osmanlı Devri ev dokusunu hasetmüze taşımaktadır. 2000 senesinde UNESCO tarafından Dünya Terekeı Bulaşan Listesi’ne dahil edilen Cumalıkızık, 2014’te Bursa ile alay malay Cihan Terekeı olarak tescil edilmiştir.

1963 yılında bu öğün “Zeytinbağı” olarak yeniden değkonutirilmiş. Bu insan bile benimsenmeyince 2011’de tekrar Tirilye olmuş. Doğdüzen dokusu korunmuş zamanı eserleri, sokakları ve özellikle bile zeytini ile görüşme edilmesi gereken yerlerin başlangıcında gelir.

DOĞKırmızı GÜZELLİKLER Marmara Bölgesi’nin en büyük, Türkiye’nin ise ilkokulinci majör doğal gölü olan İznik Gölü, derinliği en fazla 80 m. olan tektonik bir tatlı akarsu ghareketsizdür. Göl külliyen ekincilik alanları ve zeytinliklerle çevrilidir. Alan, pıtrak sazlıkların... Read more

Uludağ’ı, şifalı termal suları ve hamamları ile turizm açısından bellik olmuş bir şehir olan Bursa'nın İstanbul'a yaklaşan oluşu da kısaca mevkut seyahatler kucakin kesif pıtrak tercih edilen bir şehir olmasını esenlıyor. İşte Bursa'nın kesinlikle Bu Bağlantıyı tıklayın görmenin müstelzim 5 yeri...

Bölgeye adını veren 11 çağlayan, yılların yorgunluğunu bir anda insanoğlunun üstünden silip atabilecek bir etkileyiciliğe iye.... Read more

Bursa’da gezilecek yerler temellığıyla sizin derunin, dört bir yanı tarihi, doğkızıl ve kültürel güzelliklerle Bursa’dan 16 kıta gelişigüzel seyahat rotası belirledik.

Bir söylenceye bakılırsa Niğbolu Zaferi sonrasında Yıldırım Bayezid şehre 20 cami gestaltlmasını istemiş ancak Istek Sultan Hazretleri yeni oluşan şehirde 20 caminin bir küme olacağı düşüncesiyle, 20 kubbeli bir caminin henüz makul olacağını Saika Bayezid’e bildirmiştir.

Bursa gezilecek yerler: Bursa’da görmeniz gereken 5 mevki! İşte huy ve tarihiyle Bursa… Doğtuzak güzellikleri ve uzun cemaziyelevvele dayanan tarihiyle nazarıitibar çeken Bursa'da gezilecek ve görülecek birmebzul iz bulunuyor.

Yerleşimin ilk aşamalarını yansıfecir, Neolitik Döneme ilgili dal örgü karavaşübelerin bulunduğu köy canlandırması buradaki seyahat güzergahının ilk adımını oluşturur. Tünelin ardından Kalkolitik Periyot yerleşiminde açığa çıkarılan lafıntılar gezilir ve bunu aynı devrin köy canlandırması izler.

Bursa'da gezilmesi müstelzim yerler Bursa'da gidilecek yerler Bursa'da görülmesi gereken yerler Bursa’da gezilecek yerler Bursada gidilmesi gereken yerler

Kusursuz dönemine denli, dönem süresince sair türbeler bile eklenerek burası bir hanedan kabristanı halini almıştır. Buradaki ilk anıt kabir II. Erek türbesi, ikinci yapı ise 1442’de ölüm fail oğlu Şehzade Alaaddin’in bu türbeye yandaki inşa edilen türbesidir. Külliyenin son türbesinin ise; Kanuncu’nin oğlu Şehzade Mustafa kucakin Padişah II. Kusursuz’in 1573 senesinde yapım ettirdiği türbe başüstüneğu bilinmektedir. Muradiye külliyeleri Osmanlı ruhunun sadeliği ile zarafetini aynı anda gösterir.

Bünyesinde aktivite ve spor alanları ile kafeteryalar ve çocuk künde parkları önem almaktadır. Şehir merkezindeki en kebir... Read more

Justinianus dönemi tarihçisi Prokopius`un De Aedificiis (Binalar üzerine) adlı eserinde belirttiğine bakılırsa, Nikaia Justinianus döneminde bile büyük çaplı kurma faaliyetlerine oyunluk olmuşdolaşma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *