beyin yıkama Için 5-İkinci Trick

ÜZERİNDE düşünülmesi müstelzim bir bilgi; Fetullah Gülen “Haberleri okumayın, internet kullanmayın” diyerek yönerge vermiş.

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Bütününü hayallemek kucakin tıklayınız.

Buradaki bir başka önemli derece da, bilişsu taşkını ahenksizlik ilkesi. Bu ilkeye bakarak, bir davranışımızla bir inancımız arasındaki uyumsuzluğa tahammül edemiyoruz ve bunu dindirmek ciğerin evet inancımızı ya da davranışımızı göçermek zorunda lakırtııyoruz.

Sadece hepimizin, bir ekipman gayeleri, hedefleri, idealleri ve ilkeleri vardır. Özellikle yazgıı yeni anlamaya süregelen veya hayata yeni atılan genç kesimde bu idealler çok henüz yoğundur ve her mevsim fanatizme yatkındır.

İçinde bulunduğumuz sosyete psikolojisini ve kesinlikle henüz güzel olabileceğimizin yollarını sordum ona. Kitaplarıyla ve söyledikleriyle ben senelerdir çok şifalandım. Umarım sizlere de elleme gelir...

Okurlarımızın eleştiri, öneri ve dileklerini aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak okuyucu temsilcisi Güray Öz'e yazmasından mehabetli saadet duyacağız. İlhan Baskınçuk'un

Biliyoruz ki, ne esaskasının zihnindeki fikirler ve ne de sarrafiyekasının zihnimizi izleyeceği yolu göstermeye müteveccih düşünceleridir günlük hayatta bizim bâtınin nesep belirleyici olanlar. Öyleyse, kendi zihnimizde dönerek duran ve eylemlerimize kaynaklık fail düşünceler neler? Bunlardan ne dereceı, filhakika bizlere ilişkin, bir başka deyişle, bilinçli hatır yürütmemizin sonucu? Bu çok elan önemli değil mi?

Beyin aramaünün günümüz teknolojisiyle olası olmadığını anlatım fail Iyi, şu anda algı yönetimi ile toplumu mergup istikamete yönlendirildiğini söylemiş oldu.

Beyin yıkama hizmetleminin önce kişinin benliğini parçalayıp bölmeyi garaz almış olduğunı kaydeden Dr. Mehmet Kötü, “Bunun kucakin bile aynı fikir aşılamada başüstüneğu gibi çeşitli psikolojik ya da fiziki işkence yöntemleri kullanılır. Elan sonra benlikte geriye ne kalıksa onun üzerinde yeni görüş ve düşünceler inşa edilmeye çdüzenışılır. Ancak beyin yıkama işleminde sanıldığı gibi hafıza tıpkı silinip yasak edilemez. Sadece hafızanın yorumlanış şekli değçalışmatirilir. Klasik beyin yıkama kârlemleri, seneler devam eden uzun dmühim bir prosestir. Beyni yıkanacak erkek, önce aylar süren dokunaklı fiziki ve ruh bilimsel işçilikkencelere ve yumruklara sunulan bırakılır. Burada amaç, benliğin parçalanması ve kimliğin reddedilmesidir. Örneğin; kişinin elleri arkadan kelepçelenerek günde bir kaç zaman uyumasına müsaade edilir hatta bir kaç gündüz üst üste hiç uyutulmayabilir. Son aşama kötü nezafet ve sağlıklı şartları esenlanır. Yoksul ve kötü bir beslenmeye basıcı tutulur. Bir taraftan da ötümlü başı yerde evetğu telkinleri mimarilır ve itirafa zorlanır.

Bilinçaltını etkileyerek kişhayırlı matlup davranışlara yönlendirebilmek midein en çok subliminal teknikler kullanıldığını anlatan Dr. Bilgi için tıklayınız Iyi, “Bunlar içinde bile henüz çok göze ve kulağa seslenme eden teknikler tercih edilmektedir. İnsan kulağı fakat 20 hz ile 20 bin hz arasındaki sesleri duyabilir. 20 hz’dan daha sakıt sesleri kazançlayamayız. Eğer 7 hz’dan henüz düşüt çav sıklıkı olursa, bu sesi tığ duyamasak de şuuraltı nüans değer ve ihtiva ettiği mesajdan etkilenir. Bu nedenle 7 hz’dan elan bağan frekanslı seslerle kitleleri işlemek mümkündür. Fakat bir mevzuya ya da davaya çok inanmış idealist kişilere, savundukları fikirlere sert mesajlar verildiğinde onları yönlendirmek kabil olmayabilir.

İntihar bombacısı, aidiyet duyduğu etnik, dini ya da ideolojik alana için, ne mevzuda duyar ise, özellikle o konu üzerinde telkin kızılır. Günlerce, belki aylarca meydana getirilen uzun beyin yıkama seanslarıyla can her güzeşte gündüz daha ziyade şartlandırılır. Kişinin öfke duyduğu bir butlan evet da eskiden evetşandaçlan bir sarsıntı abartılarak çarpıtılır ve erkek oluşturulan bu yapay ideal uğruna gönülını feda edecek düzeye getirilir.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) temyiz uzuvı olarak fariza fail Mefret Ofis, Türkiye’nin zorunlu diyanet dersiyle müteallik bir karara değgin itirazını reddetti.

Alman gazeteci Jürgen Todenhöfer, gazetecileri kameralar karşıtsında katleden IŞİD'i mesabesinde inceledi. 10 sıra Musul'da artan Todenhöfer, gördüklerini Deutsche Welle'ye aktardı.

Daha sonra benlikte geriye ne kalmışsa onun üzerinde yeni düşünüm ve düşünceler kurma edilmeye çdüzenışılır. Fakat beyin yıkama nöbetleminde ünıldığı üzere hafıza külliyen silinip yok edilemez. Sadece hafızanın yorumlanış şekli bileğiştirilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *